ne 14.2.2021 |

Zápas Frýdek Místek - Dukla Praha

Pražané od začátku výborně bránili, navíc jim záda jistil spolehlivě chytající Tomáš Petržala. A protože se mladí hráči domácího výběru dopouštěli mnoha technických chyb, trestala je Dukla nekompromisně brankami z rychlých protiútoků. První poločas tak vyzněl jasně pro Duklu v poměru 21:15.

Po změně stran se obraz hry nijak nezměnil. Dukla pokračovala v dominantním výkonu, i když ve druhém poločase už nechodili její hráči do trháků tak často jako v první půli. Nicméně i tak jejich náskok postupem času stále narůstal. Domácí tým Pražanům nedokázal sekundovat. Dukla si tak nakonec dokráčela pro jednoznačné vítězství v poměru 38:27 a upevnila si tak 3. příčku v tabulce. To Frýdek-Místek prohrál potřetí za sebou a klesl na 6. místo.

Daniel Valo, trenér Pepino SKP Frýdek-Místek, byl zklamán z výkonu svého týmu, i když bylo družstvo oslabeno: „Dneska není moc co hodnotit. Dukla vyhrála naprosto zaslouženě. Je fakt, že nám chybělo hodně klíčových hráčů, kteří nám vyhrávali zápasy. Dávají našemu týmu zkušenost. Tentokrát se to sešlo tak, že nám chybělo snad pět hráčů, takže to by poznamenalo každé družstvo. Na druhou stranu i tak jsme se chtěli s Duklou poprat. Obrovský rozdíl byl v obraně, v agresivitě. Zatímco my jsme se na každý gól hodně nadřeli, Dukla dala spoustu jednoduchých branek z našeho brankoviště. Naše hra v útoku byla hodně zbrklá a snadno čitelná. Ztratili jsme mnoho míčů a prezentovali jsme se spoustou signalizované střelby. Špatně jsme se rozhodovali i v klíčových chvílích, kdy se hráči rozhodují mezi tím, jestli budou hrát sami nebo jestli někoho uvolní. To Dukla hrála v útoku s lehkostí, v tempu, rychle a my jsme dneska neměli na to, abychom se porvali o lepší výsledek.“

Daniel Čurda, trenér HC Dukla Praha, uznal, že oslabení domácího výběru hrálo značnou roli, pochválil ale útok svého družstva. „Z dnešního utkání jsme měli obavy, ale bylo vidět, že Frýdek-Místek má zraněné hráče. My bohužel taky. Zřejmě se na hráčích podepisuje náročný program. Dneska jsme se opět prezentovali perfektním útokem, který nás zdobí celou jarní část. Nastřílet 38 branek ve Frýdku-Místku je výborné,“ pochvaloval si trenér Dukly. nespokojený byl s obranou: „Trochu mě mrzí, že jsme dostali 27 branek, tam bychom potřebovali být o něco lepší. Do zápasu jsme dobře vstoupili, dokázali jsme si vytvořit tlak, směrem dopředu jsme hráli velice rychle. Dávali jsme jednoduché góly z rychlých protiútoků. Měli jsme lepší první i druhou vlnu. Utkání jsme zvládli, takže jsem spokojený, protože jsem z tohoto střetnutí měl obavy. Jsem rád, že jsme jej zvládli tak, jak jsme jej zvládli.“